Dzieci Bhaala - Children of Bhaal
Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

Pasy

by Shinigami


Pasy


Pas przebić: 'Zguba Elfów'

Niesławny wędrowiec - Pandar z Doliny Scar - dał się poznać irytując elfy z lasu Cormanthor. Rozdrażniał on je jeszcze bardziej, kiedy wykorzystywał drzewa od ucieczki przed sprawiedliwością. A tenże pas pomagał mu umknąć przed strzałami elfów. Na nieszczęście dla Pandara pułapki i głód okazany się efektywnym, choć powolniejszym sposobem pozbycia się go.

PARAMETRY:

Klasa Pancerza: +3 przeciw broniom kłującym
Waga: 2
Nie może używać:
Miejsce:
Lokacja 2800. Jest w posiadaniu ogra, przesiadującego na wschodzie tej lokacji.
Uwagi: Pas daje też +3 do KP przeciw pociskom, co nie zostało wspomniane w opisie. Bardzo dobry pas, szczególnie przeciwko osobom posługującymi się bronią kłutą i pociskami.


Pas tłumienia: 'Niszczyciel Wzgórzowców'

Garrar Potężny stracił przyjaciół i ukochanych podczas najazdów wzgórzowych gigantów, postanowił więc oczyścić swą rodzinną ziemię z ich obecności. Nie wiadomo, jak zdobył ten pas, ale dzięki niemu samemu pokonał dziesiątki tych stworów - pas chronił go bowiem przed uderzeniami ich pał. Giganty, które przetrwały, uciekły tam, gdzie nie było wojownika podobnego Garrarowi.

PARAMETRY:

Klasa Pancerza: +4 przeciw broniom obuchowym
Waga: 2
Nie może używać:
Miejsce:
Lokacja 5200 (Chmurne Szczyty). Ten pas posiada Crum atakujący drzewo driady.
Uwagi: Następny pas, który spisze się w walce z przeciwnikami posługującymi się bronią obuchową.


Pas zmiany płci

Przeklęty Pas zmiany płci jest wytworem potężnej magii. Każda osoba, nieostrożna na tyle, by zapiąć go wokół swej talii, przekona sił, że jej płeć została odmieniona. Mówi się, że niecałe pięćdziesiąt lat temu, bezimienny dworski błazen zostań ścięty za ofiarowanie pasa kochance Księcia Lobelahna.

Miejsce: Lokacja 2800. Jest w posiadaniu ogra, przesiadującego na wschodzie tej lokacji.
Uwagi: Pas waży 2, co nie zostało wspomniane w opisie. Przeklęty pas, który można zdjąć dopiero po rzuceniu czaru "Zdjęcie klątwy". Można go założyć raczej dla zabawy, gdyż nie pełni on żadnej użytecznej funkcji.


Złoty pas: 'Złoty Pas Urnsta'

Ten przedmiot miał chronić potężnego czarodzieja przed natarczywymi wojownikami. Wykonano go z czerwonego jedwabiu przetykanego złotymi paskami. Umagiczniono go tak, że chroni przed bronią sieczną każdego typu.

PARAMETRY:

Klasa Pancerza: +3 przeciw broniom siecznym
Waga: 2
Nie może używać:
Miejsce:
Lokacja 3500. Ten pas posiada Kirian, która rzuca nam wyzwanie do walki na polanie bazyliszków.
Uwagi: Pas bardzo użyteczny przeciwko osobom walczącym bronią sieczną.