Dzieci Bhaala - Children of Bhaal
Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

Pozostale przedmioty

by Shinigami


Pozostałe


Harfa Greagana 'Niewola słuchaczy'

Ta wspaniale wykonana harfa jest dobrze znana wśród nomadycznych ludów wschodu, jednak przede wszystkim z racji niesławy jej właściciela, Greagana z Niskich Wzgórz. Był on bardem, swego rodzaju, nie z miłości do ludzi, a z ogromnej niechęci do ciężkiej pracy. Zmusił swego krewniaka, maga do wykonania tej harfy tak, by jej magia mogła ukryć jego całkowity brak talentu. Moc harfy okazała się większa, niż Greagan początkowo pragnął, a gdy to po pewnym czasie odkrył, zajął się zwykłym rabunkiem, używając "swej muzyki" dla zniewolenia ofiar. W końcu Greagan zniknął kilka lat temu - w tym samym czasie pojawiły się plotki o niezwykłym wybuchu skłonności do przemocy w kolegium bardów. Harfa ciągle działa, jednak każdy szanujący się bard ograniczyłby jej używanie do okoliczności najbardziej niezwykłych i niebezpiecznych. Wydaje się również, że magia harfy powoli słabnie i być może najlepiej będzie jeśli ten przedmiot zostanie z czasem zapomniany.

PARAMETRY:

Specjalne: Zniewala jedną ofiarę za każdym razem, gdy ktoś na niej zagra, podobnie jak zaklęcie "Dominacja" z 5 poziomu czarów magów (żeby uniknąć tego efektu ofiara musi wykonać udany rzut obronny przeciw czarom z modyfikatorem -2). Harfa ma ograniczoną liczbę ładunków.
Czas trwania efektu: 12 godzin
Waga: 3
Może używać tylko: Bard
Miejsce: Lokacja 1000 (Broda Ulgotha). Można kupić w miejscowej gospodzie.
Uwagi: Dość ciekawa harfa dla drużynowego barda. Mimo że przedmiot jest na ładunki, to jednak na pewno może nam nie raz skórę uratować.


Puchar Durlaga

Na tym przeklętym kielichu wyryty jest napis "Posmakuj mego strachu". Podobno wypicie ciemnej krwi z tego cynowego naczynia przywraca zdrowie. Jednak ma to swoją cenę, bo ten, który napije się z niego zostaje przepełniony strachem. Efekt ten trwa przez 12 godzin lub do chwili, gdy zostanie rozproszony.

PARAMETRY:

Specjalne: leczy pijącemu 5 PŻ
Specjalne: pijący ucieka przy pierwszej oznace kłopotów
Czas działania: 12 godzin
Miejsce: Lokacja 0500 (Wieża Durlaga). Na drugim piętrze podziemi, leży na ziemi.
Uwagi: Puchar waży 2. Kiedy się z niego napijemy zostaje nam przywrócone 100% PŻ, a nie 5 PŻ. Niestety nasze morale staje się takie niskie, że przy jakimkolwiek zagrożeniu ulegamy strachowi. Na dłuższą metę przedmiot bezużyteczny (efektu nie można rozproszyć/usunąć Rozproszeniem magii lub Przełamaniem strachu).