Dzieci Bhaala - Children of Bhaal

Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

Katany

by morgan


Katany


Katana
(SW1H43)


Katana to lekko zakrzywiony miecz o jednym ostrzu. Są to prawdopodobnie najostrzejsze miecze jakie kiedykolwiek wykuto, proces ich tworzenia jest długi, trzymany w tajemnicy i jest prawdziwą sztuką. To ostrze jest chyba najważniejszą częścią kultury Kara-Tur. Dotknięcie czy wzięcie do ręki katany samuraja to dla niego obraza i zawsze wywołuje jego gniew. Rzadkością jest by gaijin, czyli obcokrajowiec, posiadał taki miecz. Albo ten gaijin jest serdecznym przyjacielem ważnego ministra, albo zamordował samuraja.


PARAMETRY:

Obrażenia: 1k10
Typ obrażeń: sieczne
Opóźnienie: 4
Rodzaj biegłości: katana
Typ broni: 1-ręczna

Wymagania:
– Siła: 6

Waga: 6

Miejsce wystąpienia:
– Tu i ówdzie


Uwagi: 500 szt. zł. Zwykła wersja. Katany zadają obrażenia podobnej miary (1k10), co miecz oburęczny czy halabarda, z uwagi na to stanowią jedne z najlepszych broni do ciosów w plecy. Nie mogą ich używać druidzi, kapłani i magowie. W oryginalnym BG I katany nie występowały, dodaje je wersja Enhanced.Katana +1
(SW1H44)


Umagicznienie katany nie jest prostą sprawą. W przeciwieństwie do konwencjonalnych broni, katana jest już z założenia niemal doskonałym mieczem do walki. Trzeba ogromnych poświęceń, aby jeszcze ją ulepszyć, np. umierający samuraj może ubłagać Wu Jena aby jego waleczny duch został przelany na katanę. Osoba władająca zaczarowaną kataną, taką jak ta, musi szanować obyczaje Kara-Tur oraz samuraja, który niegdyś dzierżył to ostrze w boju. Nieprzestrzeganie tego nakazu może spowodować gwałtowną odmianę losu na gorsze.


PARAMETRY:

Obrażenia: 1k10 +1
TraK0: +1
Typ obrażeń: sieczne
Opóźnienie: 3
Rodzaj biegłości: katana
Typ broni: 1-ręczna

Wymagania:
– Siła: 6

Waga: 5

Miejsce wystąpienia:
– Lokacja 1800 (Kopalnia). Ma go ogrzy mag na III poziomie.


Uwagi: 1000 szt. zł. Wymagane 20 wiedzy, by zidentyfikować. Umagiczniona wersja zwykłej. Ciekawe, do czego mógł jej używać wspomniany ogrzy mag. Również i ta katana została dodana w wersji Enhanced.