Dzieci Bhaala - Children of Bhaal
Solucja Mechanika Postaci Ekwipunek Magia Profesje Pozostałe

Bohaterowie niezalezni - I

by Philoos


Imię Miejsce Charakterystyka
Igarol

Athkatla, oprócz Bram miasta

Pojawia się po śmierci Faldorn z Gaju Druidów. Dawny sąsiad Cernda, przekazuje mu informację, że żona, którą opuścił, by służyć naturze, nosiła jego dziecko, rozpoczyna tym samym jego osobiste zadanie. Odsyła nas do dawnego domu druida na Promenadzie.

Ikert

Doki (AR0300), 19

Handlarz

Iko

Doki, Posiadłość Galvareyów (AR0308) (8)

Niziołek - zawadiaka z wrogiej drużyny Galvarey'a (zadanie Jaheiry).

Illasera Szybka

Lasy Tethyru (AR4000), 2

Illasera Szybka, członkini Piątki, choć obiektywnie oceniając jej potęgę, trzeba przyznać, że nieco na wyrost. Poszukuje i uśmierca swoich boskich braci i siostry a śmierć każdego kolejnego pomiotu przyczynia się do wypełnienia się przepowiedni Alaunda. Staje do walki wraz z obstawą, chyba, że gramy solo - wtedy pojawia się sama.

Ilmryn

Ust Natha, Tawerna (AR2202) (7)

Drow, może podzielić się z nami opowieścią ze swoim udziałem oraz powiedzieć nieco o historii Ust Natha.

Iltha

Wzgórza Wichrowych Włóczni, Chata Garrena (AR1204) (2)

Córka Garrena porywana przez popleczników Firkraaga. Pojawia się jeśli protagonista jest mężczyzną, w przeciwnym razie na ratunek ruszymy jego synowi Taarowi.

Iltheia

Dzielnica mostów, Pod Pięcioma dzbanami, teatr (AR0523)

Elfia aktorka pochodząca z Waterdeep. Kontrkandydatka Jenny do odegrania roli Kareniny - pierwszoplanowej postaci w sztuce turmijskiej sztuce. Nie ukrywa, że jest o wiele lepszą aktorką i to obsadzenie jej w tej roli jest oczywiste. Umiejętnościami przyćmiewa nieco innych aktorów, ma kłopotliwy charakter, lecz mogła by przysporzyć sztuce wielu pochlebnych recenzji. Obsada roli zależy od nas.

Ilyich

Lochy Irenicusa, poziom I (AR0602), 13

Przywódca wrogiej grupy Duergarów, jest w posiadaniu żołędzi, które powinniśmy dostarczyć królowej driad ze Wzgórz Wichrowych Włóczni, by uwolnić z niewoli driadzie konkubiny Irenicusa - Ulenę, Canię i Elynę.

Imix

Maszerujące Góry, II poziom świątyni (AR5204), 7

Książę ognia, jest w posiadaniu kilka fajnych zabawek - Pustoszyciela +4 i Amuletu mistrza Harfiarzy.

Imoen

Tutorial, Pałac Książęcy - II piętro (AR0017)

Uczy jak posługiwać się umiejętnościami złodzieja.

Lochy Irenicusa, poziom I (AR0602), 1
liczne sny i cut-scenki
Przytułek - Czarowięzy

Postać przyłączalna. Siostrzyczka, uwalnia nas z klatki. Po wydostaniu się na powierzchnię, wraz z Irenicusem zostaje zgarnięta przez Zakapturzonych za używanie magii. Jej ratunek stanowi początek głównej osi fabularnej Cieni Amn.

Imrae

Ust Natha (AR2200), 1

Służka, zleca uratowanie z rąk illithidów córki Matki przełożonej - Faere.

Inspektor Ardis

Twierdza kapłana - Świątynia Talosa (AR0904)

Pracuje dla straży miejskiej. W zamian za przymknięcie oka na pewne sfery działalności kościoła Talosa chce, byśmy wyjawiali mu przekazywane nam w zaufanie informacje od naszych wiernych, co okaże się całkiem intratnym zajęciem.

Isaea Roenall

Dzielnica cmentarna (AR0800), 13

Syn Lorda Roenalla, uczestniczy w pogrzebie Lorda d'Arnise. Zmarły ojciec Nalii obiecał mu rękę córki. Związany z zadaniem Nalii.

Twierdzą wojownika - Warownia d'Arnise (AR1304)

Żąda od nas opuszczenia twierdzy i oddania jej w jego ręce, jeżeli odmówimy wraca za jakiś czas ze swoją nazwijmy to armią.

Ist’tar Jae’llat

Ust Natha, Dom Jae'llat (AR2209) (14)

Jeden z członków domu Jae'llat, który można obrobić po zdobyciu kamienia strażniczego przy wykonywaniu zadania z odzyskaniem klejnotów dla Jarlaxe'a.

Itona

Targowo (AR2000), 19

Reprezentuje Złodziei Cienia w okolicach Targowa. Może wyjawić nam prawdopodobne miejsce pobytu rakshashy Ihtafeer. Nie jest to oczywiście oferta bezinteresowna - geniusze są w posiadaniu praktycznie całego bogactwa w Targowie przez co nie może paść on łupem złodziei. Po pokonaniu rakshashy towar zostałby rozprowadzony i zyskaliby *wszyscy*.

Iycanth Szalony

Kryjówka Abazigala (AR6003), 2

Przedstawia się jako Iycanth Oświecony, wielki mag lorda Abazigala - władcy Torilu. Jest w posiadaniu Zwoju Odwrócenia niezbędnego do odczarowania Fll'Yissetat, odda go jeśli dostarczymy mu słupek oka obserwatora. Jeśli bieganie na posyłki jest poniżej godności dziecka Bhaala, zasugeruje odstąpienie tego interesu spetryfikowanej grupce poszukiwaczy przygód.