Mechanika | Postaci | Ekwipunek | Magia | Profesje | Solucja | Ciekawostki

Klasy i podklasy | Twierdze | Premie klasowe | Zdolności | Dwuklasowość


by Drekorig


Wstęp

Twierdzą kapłana w BG II jest odpowiednia dla niego świątynia. Dobry kapłan będzie pracował dla Lathandera, neutralny dla Helma, a zły dla Talosa. Pierwszą oznakę „nietypowości” możemy dostrzec zaraz po przemowie wygłoszonej przez Gaala w dzielnicy świątynnej – dobrego kapłana zawezwie Lathander, złego Talos – we wszystkich innych przypadkach Helm. Po wykonaniu misji związanej z Kultem Niewidzącego Oka, przywódca świątyni złoży propozycję, abyśmy do niej dołączyli. Oczywiście należy się zgodzić.

Zadania dla świątyni mają następującą formę: Po radę do świątyni przychodzą różni ludzie, a Ty możesz poradzić im różne rzeczy. Petenci oraz ich problemy będą niezmienne, niezależnie, dla której świątyni pracujesz, ale dla różnych świątyń, inne odpowiedzi będą dobre. W czasie pracy dla świątyni mamy swojego bezpośredniego przełożonego – jednego z akolitów. I to on będzie kontrolował nasze postępki. Będą to odpowiednio:


Kapłan Lathandera:

Lara


Kapłan Helma:

Byron


Kapłan Talosa:

Vilon


Należy zauważyć, że naszą rolą jest jedynie doradzanie odpowiednich rzeczy – za wyjątkiem ostatniej misji, ani razu nie będziemy musieli ruszać się ze świątyni. Pierwsza misja rozpocznie się w trybie natychmiastowym.Zadanie I

Pierwszą owieczką szukającą pomocy u bóstwa będzie szlachcic Glinden – nakrył on żonę w łóżku z innym facetem. Oto otwierające się przed Tobą możliwości:

1. Zabicie żony Glindena i jej kochanka

2. Zignorowanie całej sprawy i poczekanie, aż sama się rozwiąże

3. Przypomnienie jej ślubów małżeńskich i jej obowiązków

4. Przebaczenie


Kapłan Lathandera:

Najlepszym sposobem jest wybaczenie kochankom (20000 PD). Żona będzie tak wspaniałomyślna, że wróci do męża. Niewłaściwym wyborem jest zabicie ich – wiąże się to z utratą statusu kapłana. Każde inne rozwiązanie nie zaprowadzi żadnych korzyści i skończy się wykładem na temat kościelnych dogmatów.


Kapłan Helma:

Należy porozmawiać z kobietą i przypomnieć jej o ślubach małżeńskich. Żona postąpi zgodnie z Twoją sugestią (20000 PD). Pozostałe rozwiązania nie przyniosą korzyści.


Kapłan Talosa:

Jedynym właściwym wyborem jest zabicie obojga. Na dodatek przybędzie do świątyni inspektor Ardis i będzie dopytywał się o los zamordowanych – wtedy należy wydać Glindena jako mordercę (20000 PD) i zainkasować nagrodę (200 szt. zł.). Przebaczenie kochankom spowoduje utratę statusu kapłana.Zadanie II

Krasnolud Ti`vael zabił w gniewie człowieka. Oto otwierające się możliwości:

1. Zabicie świadków

2. Oddanie się Ti`vaela w ręce sprawiedliwości

3. Wynagrodzenie krzywdy i oddanie się Ti`vaela w ręce sprawiedliwości

4. Zapomnienie o wszystkim


Kapłan Lathandera:

Najlepszą decyzją jest naprawienie szkód i oddanie Ti`vaela w ręce sprawiedliwości (20000 PD). Ti`vael będzie miał wyrzuty sumienia i rodzina wybaczy mu. Niezapłacenie za krzywdy przyniesie mniejsze korzyści (13500 PD), a zapomnienie spotka się z reprymendą. Zabicie świadków spowoduje utratę statusu kapłana.


Kapłan Helma:

Właściwą decyzją jest oddanie Ti`vaela w ręce władz (można też naprawić krzywdy). W obu przypadkach dostaniemy 20000 PD. Zapomnienie spotka się z reprymendą, a zabicie świadków spowoduje utratę statusu kapłana.


Kapłan Talosa:

Najlepszym rozwiązaniem jest zabicie świadków (20000 PD). Władze wyznaczą nagrodę za głowę mordercy i będziesz mógł wydać Ti`vaela jako mordercę (500 szt. zł.) Każda inna decyzja pozbawi Cię nagrody i przyniesie mniej doświadczenia (13500 PD)Zadanie III

Rania utraciła wiarę. Oto, co możesz zrobić:

1. Zabić ją (heretyczka!)

2. Przypomnieć jej o obowiązkach

3. Pomóc jej w odzyskaniu wiary

4. Wygnać ją


Kapłan Lathandera:

Powinieneś pomóc jej w odzyskaniu wiary (20000 PD). Przypomnienie jej o obowiązkach to za mało (tylko 9000 PD). Wygnanie spotka się z reprymendą przełożonych, a zabicie jej oznacza utratę statusu kapłana.


Kapłan Helma:

Należy przypomnieć Ranii o jej obowiązkach. Wprawdzie to nie wystarczy i Rania odejdzie, ale i tak zdobędziemy 20000 PD. Pomoc w odzyskaniu wiary spowoduje, iż Rania uzna, że Helm o nią nie dba (9000 PD). Po wygnaniu jej zostaniemy opieprzeni przez przełożonego, a zabicie jej to utrata statusu kapłana.


Kapłan Talosa:

Jedynym właściwym rozwiązaniem jest zabicie jej (20000 PD). Przełożeni złożą gratulacje i otworzy się przed Tobą korzystna możliwość rozwiązania następnej misji. Wszystkie inne rozwiązania nie przyniosą nagrody.Zadanie IV

Cotirso zajmujący niższą rangę w kościele, niż Ty, czuje się urażony i wyzywa Cię na pojedynek. Możesz:

1. Zabić go

2. Zaproponować mu zajęcie Twojej pozycji

3. Wydać go jako mordercę Ranii (jeśli ją zabiłeś)

4. Poskarżyć się przełożonemu


Kapłan Lathandera:

Należy oddać mu swoją pozycję. Dzień później Cotirso i tak zostanie wykopany za swoją arogancję i powrócisz na swoje stanowisko (20000 PD). Zabicie go nie przyniesie żadnych strasznych konsekwencji, ale nie spotka się z aprobatą przełożonych (13500 PD). Jeśli się poskarżysz, Cotirso zostanie wyrzucony, ale Ty zostaniesz skarcony za marudzenie (9000 PD).


Kapłan Helma:

Stań do pojedynku i ocal swój honor – oto właściwa decyzja (20000 PD). Jeśli poskarżysz się przełożonemu, lub zaproponujesz oddanie swojej pozycji, zostaniesz posądzony o tchórzostwo i przełożony rozkaże Ci rozwiązać tę sprawę na drodze pojedynku (13500 PD).


Kapłan Talosa:

Można albo go zabić (13500 PD), lub, najlepiej, wydać go jako mordercę Ranii (20000 PD). Kościół będzie zadowolony, a inspektor Ardis jeszcze Cię wynagrodzi (200 szt. zł.) Jeśli poskarżysz się przełożonemu, powie, żebyś sam to załatwił (więc i tak czeka Cię pojedynek), a jeśli zaproponujesz mu swoją pozycję, to utracisz ją na dobre – i wylecisz z kościoła.Zadanie V

No – wielki finał! Talos chce zniszczyć Lathandera, Lathander się broni, a Helm musi zaprowadzić porządek.


Kapłan Lathandera:

Twoim zadaniem jest udanie się do świątyni Talosa i zabicie Najwyższego kapłana Allabira.


Kapłan Helma:

Musisz udać się do świątyni Talosa i przemówić do rozsądku kapłanom Lathandera.


Kapłan Talosa:

Musisz udać się do świątyni Lathandera i zabić najwyższego kapłana Arvela.


Jeśli wykonasz swoje zadanie, otrzymasz 35 000 PD oraz 1000 szt. zł.Zakończenie

I to by było na tyle. W sumie do zdobycia 115000 PD, własny kącik i mało konfliktowe zadania:)

Hall of Fame